Düş Kütüphaneleri

Toplumsal zorunluluk adına kurulacak ‘Düş Kütüphaneleri’ için 14-15 Nisan’a kadar kitap toplama kampanyası düzenlenecektir.

Türkiye’nin okuyan yeni nesli için; Düşlerimizi Gerçeğe çeviriyoruz…
İstanbul Ticaret Üniversitesi Üretim Araştırmaları Kulübü’nün British Eurolang Dil Kursları desteğiyle başladığı yeni projesi Düş Kütüphaneleri… Ülkemizin dezavantajlı bölgelerindeki okullarımızın kütüphanelerinin iyileştirilerek, o okullarımızda, okuyan, düşünen, hayal kuran ve hayallerinin peşinde koşan yeni bir neslin yetişmesi için kollarımızı sıvadık.
Bu proje, herkesin sorumluluk alması, mutlaka çorbada tuzunun olması gereken bir proje. Bu yüzden, projemize başlarken bunun bir ‘Sosyal Sorumluluk Değil Toplumsal ZORUNLULUK’ olduğunu ilan ediyoruz.

Düş Kütüphaneleri’nin ilk ikisi Mardin Aziz Önen Lisesi ve İMKB 75. Yıl İ.Ö.O’nda açılacak. 14 Nisan’a kadar kitap bağışları toplanacak ve Mayıs ayında kütüphanelerimizin açılışları yapılacak. Kütüphanelerimizin iyileştirilmesi için en önemli ihtiyacımız KİTAP! Kullanmadığınız, okuduğunuz ve kitaplığınızda yeni okuyucular bekleyen, artık evde tozlanmaktan yorgun düşmüş tüm kitaplarınıza, dergilerinize, eğitim setlerinize talibiz. Ayrıca, kütüphanelerimizin kitaplıklara, masalara, sandalyelere ihtiyacı olacak. Bu konuda da desteklerinizi bekliyoruz.
Çok daha güzel yarınlar için, hayal kuran bir gençlik için DÜŞ KÜTÜPHANELERİ projesine desteklerinizi esirgemeyin.

28 Mart 2011 Pazartesi tarihli köşe yazısında Akşam Gazetesi yazarı Burhan Ayeri Düş Kütüphaneleri projesiyle ilgili Üretim Araştırmaları Kulübü’ ne bir paragraf ayırmış.

“İstanbul Ticaret Üniversitesi ‘Düş Kütüphanesi Projesi’ni hayata geçiriyor. Toplanan kitaplar ilk etapta, Mardin-Aziz Önen Lisesi ile İMKB 75. Yıl İ.Ö.O arasında eğitim seviyesine göre paylaştırılacak. Katkıda bulunmak isteyenler Uğur Sütlü’ye 0555-598 57 80’den ulaşabilir.”

yazının devamı için: http://www.aksam.com.tr/en-baba-yarisma-1644y.html

Kitaplar, Kargo şirketleriyle anlaşılana kadar, İstanbul Ticaret Üniversitesi Üsküdar
Eminönü
Küçükyalı
kampüslerinde toplanacaktır.

İletişim:
Abdülhamit Ademhan
aademhan@gmail.com
0535 718 72 91
www.iticuuak.com

Düş Kütüphaneleri
Başa dön