GaragErasmus Tanıtım Toplantısı – İstanbul

SEECEL Konferasında aldığım bir telefonla Esma Sultan Yalısında gerçekleşecek GragErasmus tanıtım konferansına gideceğimizi Değişim Programları  koordinatörümüz Dr. Rana Atabay Baytar hocamızdan öğrendim. Aynı hafta Düşün Taşın derneği başkanı Selim Çavuş’ da AB Bakanlığından aldığı davetten bahsetmişti onunda aynı organizasyon çıkması beni ayrıca mutlu etmiş oldu. Neticede iki görevide yerine getirmiş olacaktım. Gelgelelim konferansa, konferansta Gragerasmus tanıtımı üzerine kurulmuştu. Bu tanıtımın İstanbul’ da yapılması sebebiylede AB Bakanı sayın Egemen Bağış’ da organizasyonda yer alacaktı.

GragErasmus – http://www.garagerasmus.org/

GragErasmus, daha önce erasmus tecrübesi yaşamış öğrenciler ve mezunları bir sosyal ağda biraraya getiren sistem durumunda. İnsan sermayesine yatırım yaparak, yeni girişimcilik fikirlerine teşvik edip bir potansiyel oluşturmayı amaçlıyor. 3 ana hatta toplayabiliriz:

  1. Başlangıç: Genç girişmiciliği kolaylaştırma
  2. Yerleştirme: Yetenekli insanların istihdamı
  3. İşi Uluslararasılaştırma: İş ortaklıklarının oluşmasını kolaylaştırma ve yatırımların bu ağa gelmesi için ağı teşvik etme.

Düşün Taşın Derneği olarak ise İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü; AB Eğitim ve Gençlik Prog. Merkezi Başkanı Bülent Özcan ve son olarak AB Bakanı Egemen Bağış ile görüşüp Düşün Taşın AB Projeleri hakkında bilgi verdik. Organizasyon esnasında İstanbul Sanayi Odası KOBİ Hizmetleri Şubesi Müdür Yardımcısı Sayın Hakan Çoban’ ın yaptığı sunum çok etkili ve güzeldi. Kendisiyle birebir görüşme imkanı buldum ve okulumuza davet edip kendisinden daha verimli faydalanabilme imkanımıza sıcak bıktı. Öğrenciler ve sanayi işbirlikleri konusunda belkide yeni kapılar açılabilir.

[imagebrowser id=3]

GaragErasmus Tanıtım Toplantısı – İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön