Khan Akademi Türkçe

Dünyada her ay 10 milyondan fazla kullanıcının faydalandığı öğrenim platformu Khan Akademi, Türkçeleştirilerek Türkçe konuşan 240 milyon kişinin hizmetine sunuldu.

Khan Academy Nedir? 

Salman Amin “Sal” Khan adlı eğitimci ve girişimci tarafından 2006 Eylül’ de kurulmuş ve Alexa website sıralamasında dünyada ilk 5 binde olan bir online ücretsiz eğitim platformu. Platformun sahip olduğu 4 binin üzerinde eğitim videosunun 1500 ü Türkçeleştirilerek www.khanacademy.org.tr adresinde yayına alındı. Bu çeviri hizmetini ise: Bir STFA Vakfı olan Bilimsel ve Teknik Yayınları Çeviri Vakfı gerçekleştirdi.

Salman Khan bu mükemmel girişimcilik örneği sonrası, Fortune dergisi tarafından dünyanın 40 yaş altındaki en başarılı 40 ismi arasında kabul edilirken, Time dergisi tarafından dünyadaki en önemli 100 isimden biri seçildi. Bugüne kadar birçok derginin kapağında yer alan Khan’ın eğitim ile ilgili yaptığı konuşmalar milyonlarca kişi tarafından takip ediliyor. Kendisinin bu sözünü paylaşıp, Khan Akademiyi yakından tanımanız için altyazılı olarak izleyeceğiniz videoyu paylaşıyorum:

Deneyin, yanılın, ama sonunda eksiksiz öğrenin!Salman Khan

Khan Akademi Türkçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön