Seecel Girişimcilik Kampı

Hırvatistan’ da Avrupa Birliği destkleriyle oluşturulan SEECEL yani Güney doğu Avrupa ülkeleri girişimcilik öğrenim merkezi, tarafından Türkiye’ de okulumuzun Mühendislik ve Tasarım fakültesi pilot fakülte/okul durumundadır.  SEECEL in her yıl yaptığı Girişimcilik kampı bu yıl Dubrovnik’ de gerçekleşti. Dubrovnik Palace Hotel’ de 3 gece 4 günlük olarak gerçekleşen organizasyonda 8 ülkeden (Arnavtuluk, Montenegro, Bosna Hersek, Kosova, Hırvatistan, Sırbistan, Makedonya ve Türkiye) öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. Organizasyon 4 maddeyi yani
  • Girişimcilik kilit becerileri (2 seviye ISCED) geliştirilmesi;
  • Olmayan iş alanlarında içinde Lisans düzeyinde eğitim (5/6 düzeyinde ISCED) ve girişimcilik teşviki
  • Kurumsal odaklı eğitim ihtiyaç analizi;
  • Iyi bir politika ve iyi uygulamaların yaygınlaştırılması ve tanıtımı.
amaç edinmiş durumunda. Her ülkenin stand-poster çalışması yaparak girişimcilik alanında okul olarak yaptıklarını sundukları organizasyon basın, Hırvatistan bakanlıkları ve işadamları tarafındanda ilgi ve katılım gördü.  Üniversitemizin bu kamptaki görevlisi olarak ben organizasyonda hazır bulundum.
Organizasyon gelen üst düzey yetkililerin SEECEL hakkında görüşlerinin yer aldığı paneller zinciriyle ve hoşgeldiniz konuşmaları ile başladı. Konuşmacılar arasında: Hırvatistan Ekonomi Odası başkanı,  Dış İlişkiler Bakanı ve ayrıca girişimcilik ve zanaat bakanı yardımcısı Sayın Drazen Pros da yer aldı. Drazen Pros organizasyon boyunca oteldeydi. Organizasyonun en verimli kısımlarından birisi birebir temasın sağlanabildiği pilot okulların stantlarını açtığı kısımdı. Burada organizasyonun bir pilot okulu olarak bizde tasarımı bana ait olan 3 poster ile standımızın başına geçtik. Bir çok üniversiteden öğretim görevlileri erasmus hareketliliği ile iletişimlerin dahada arttırılabileceğinden bahsetti. Üniversite olarak Girişimcilik alanında yapılanların yer aldığı genel afiş ve Teknopark afişi ilgi gördü ve detay istendi. Türkiye’ den katılan okulların neler yapıldığını anlatmak üzerede son gün İbrahim Bükel bey konuşmasını ve sunumunu gerçekleştirdi.
SEECEL 5/6 ekibi olarak ortak bir çalışma ile üniversite bazında yapılabilecek çalışmaları dile getirdiğimiz bir sayfalık bir gazete hazırladık.
Seecel Girişimcilik Kampı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön