KOG Finali İstanbul Ticaret Üniversitesi’ nde

Düşün Taşın Derneği 2011- 2012 sezon finali olan 78. Kitap Okuma Günleri (KOG) etkinliğini 24 Haziran 12:00-15:00 saatleri arasında Avrupa yakası ayağında İstanbul Ticaret Üniversitesi Eminönü Kampüsünde gerçekleştiriyor. Eminönü kampüsünün Konferans salonunda etkinlik başlayıp kampüsün bahçesinde kitap sevdalıları kitaplarını okumaya devam edecekler. Etkinlikte okunan kitaplar son bölümde okuyucuların kitapları birbirine anlatması ve bilgi alışverişinin yapılması ile son bulacak. Türkiye’ ye kitap okutan dernek olan Düşün Taşın Derneği’ nin bu etkinliğine hepiniz davetlisiniz. Etkinliğin benim için önemli kısmı ise daha önce bir çok KOG etkinliğinin Düşün Taşın Derneği’ nin Üniversitesi temsilcileri tarafından yapılması ve finalini yapmanında bana nasip olması benim adıma çok önemliydi. Üniversite temsilcilerinden en çok istenen hususlardan birisi de KOG etkinliğini kendi üniversitesinde düzenleyebilmesi, bende böylece görevimin son günlerinde böyle bir etkinliği yapabilmiş oldum.

Kitap Okuma Günleri İstanbul Ticaret Üniversitesi
Kitap Okuma Günleri İstanbul Ticaret Üniversitesi

Düşün Taşın Derneği’ nin ve KOG’ u şu şekilde anlatabiliriz:

Düşün Taşın Derneği, “Sosyal Sorumluluk ve Sosyal Girişimcilik” üzerine sürdürülebilir projeler üreten bir gençlik oluşumudur. Türkiye’deki kitap okuma alışkanlığını ve sevgisini arttırmak amacıyla bugüne kadar “150” farklı etkinlik düzenleyen derneğin faaliyetlerine bugüne kadar 25.000 kişi katılmıştır.
13 Haziran 2010 tarihinde Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Ali Sami Yen Stadyumu’nda Guinness Rekorlar kitabına girmeye aday; Dünyanın En Yüksek Katılımlı Kitap Okuma Etkinliği ile T.C. Cumhurbaşkanlığı’ndan himaye verilmeye layık görülmüştür.
Sabancı Vakfı’nın gerçekleştirmekte olduğu Fark Yaratanlar projesinden gelen teklif üzerine Türkiye’nin Fark Yaratanları arasına girmiştir.
İnsanların okudukları sayesinde; kendilerini, etrafındaki gelişmeleri ve dünyayı keşfetmelerine yardımcı olarak bilgisayar kullanımı ve içerik üretimi konusunda Gençlere faydalı, kendilerini geliştirmek isteyenlere fırsat veren, dokunduğu yeri değiştiren, herkesi olduğu gibi kabul eden; bir iyilik hareketinin Türkiye’den dünyaya yayılmasına öncülük etmek vizyonu ile Türkiye’nin En Donanımlı 100 Genci ‘ni çatısı altında toplamak için faaliyetlerine devam etmektedir.

Düşün Taşın Derneği Hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz:

www.dusuntasin.org.tr

Facebook: www.facebook.com/dusuntasin

Twitter: www.twitter.com/dusuntasin

Youtube: www.youtube.com/dusuntasinvideos

KOG Finali İstanbul Ticaret Üniversitesi’ nde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön